\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"
Politika:
Hayallerinizdeki Prefabrik Evler
www.prefabrikyapi.com
prefabrik yapıSektörde 25 yıllık tecrübeyle üretilen her türlü iklim koşullarına dayanıklı estetik görünümlü prefabrik evler...
AK Parti'nin İstanbul adayları

9 kişilik üst komisyon oluşturularak İstanbul’da 39 ilçenin başkan adayları belirlemek adına hummalı bir çalışma yürütülüyor.

AK Parti'den İstanbul adaylığında büyük bir sürpriz beklenmiyor. Var olan başkanların yüzde 60-70'i görevine devam edecek.

İBB İÇİN KADİR TOPBAŞ KESİN

Osman Ateşli'nin köşesinden paylaşmış olduğu bilgilere göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Kadir Topbaş kesinleşmiş durumda. Kadir Topbaş ve Ak Parti'nin oyu bazı anketlerde yüzde 50'nin üzerinde çıktığı kaydediliyor. Bu da Başbakan Erdoğan’ın tercih sebeplerden biri olacak.

AK Parti'nin 39 ilçe için aday göstermesi muhtemel isimler...

ESENYURT: Mevcut Başkan Necmi Kadıoğlu'nun devam etmesi bekleniyor.

ÇATALCA: Çatalca Ak Parti'nin bugüne kadar çok fazla varlık gösteremediği bir ilçe... Buna rağmen son ilçe başkanı Selim Düşkünler burada ciddi çalışmalar yaparak partisini burada aktif hale getirdi. Seçimde aday olarak tercih edilmesi muhtemel gözüküyor.

AVCILAR: Avcılar'ı CHP'li başkan Mustafa Değirmenci'den almak için yoğun çalışma yapan AK Parti'de Avcılar İlçe Başkanı Bayram Şenocak'ın ismi telaffuz ediliyor. Sürpriz bir aday da gelebilir...

SİLİVRİ: Silivri'de eski Belediye Başkanı Hüseyin Turan'ın ismi yoğun bir şekilde konuşuluyor. İlçede yapılan son seçimde Ak Parti'nin oylarını yaklaşık 7 puan yükseltmişti ve seçimi çok az bir farkla kaybetmişti. Yeniden adaylığı düşünülebilir. Hüseyin Turan olmazsa mevcut ilçe başkanı Metin Karataş da listenin üst sıralarında.

SULTANGAZİ: Cahit Altunay rakipsiz görünüyor.

ARNAVUTKÖY: Çılgın projelerle önümüzdeki dönemde en çok konuşulacak ilçelerden biri olacak. Olası bir görev değişikliği muhtemel. Özellikle Başbakan Erdoğan'ın vizyonuna yakın onun temposuna ayak uyduracak bir başkan adayının burada özel olarak görevlendirilebileceği partide yoğun bir şekilde konuşuluyor.

KÜÇÜKÇEKMECE: Kulislerde yeniden aday olmayacağını açıklayan Aziz Yeniay'ın ikna edildiği konuşulsa da bu bilgi doğru değil. Aziz Yeniay'ın dönüşü imkansız gibi görünürken İstanbul'un nüfus şampiyonu ilçesinde en güçlü isim Temel Karadeniz... AK Parti'nin 29 Mart'taki seçim yarışı için muhtemel adayı olacaktır.

BEYLİKDÜZÜ:
Ak Parti'de Yusuf Uzun konusunda oldukça çekimser hava hakim. Beylikdüzü, AK Parti'nin seçimi bıçak sırtı gördüğü ilçelerden biri... Taze kan gelebilir.

BÜYÜKÇEKMECE: Murat Hazıroğlu görev için hazır ama partinin kararı ne olacak henüz belli değil. Aday enflasyonunun yaşandığı ilçede sürpriz bir isim de listenin başında çıkabilir giib görünüyor.

BAŞAKŞEHİR:
Belediye Başkanı Mevlüt Uysal 'durmak yok yola devam diyecek'. Karşısına güçlü bir rakip çıkmaması bunun işaretçisi de denilebilir. Çok çok cılızda olsa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin'in de adı kulislerde geçiyor.

GÜNGÖREN: Başkan Şakir Yücel Karaman parti oyları düşüş eğiliminde olsa da rakipsiz görünüyor.

BAĞCILAR VE ESENLER: Bağcılar'da Lokman Çağırıcı ve Esenler'de ise Tevfik Göksu görevlerine devam edecek.

BAHÇELİEVLER: Bahçelievler için üç senaryo konuşuluyor. Üçüncü dönemini tamamlayan Osman Develioğlu devam edebilir. Yerine en güçlü isim olarak mevcutAK Parti İlçe Başkanı Hakan Bahadır gelebilir. Develioğlu olmazsa dışarıdan bir isim de gelebilir. AK Parti'nin halef selef üç ilçe başkanı da aday adayı.
BAYRAMPAŞA: Atilla Aydıner Başkan devam da edebilir gidebilir de... İlçede adayadayı enflasyonu var. "Bu isimlerin ışığı görüp göreve talip olmuş olmaları muhtemeldir" diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

İKİ İLÇENİN KADERİ AYNI


GAZİOSMANPAŞA VE EYÜP: Aynı kaderi paylaşan iki ilçe. Gerek Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol gerekse Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu yeni dönemde göreve talip olmama kararı aldı. İki ilçede de göreve pek çok talip olan isim var. Özellikle Gaziosmanpaşa'da her dönem aday adayı olan isimler öne çıkıyor. Aday adayı olmamasına rağmen İsmail Ergüneş adı öne çıkıyor. Halk tarafından da çok sevilen ve Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Ergüneş, yeni dönemde başkanlık koltuğunun en güçlü adayı gibi görünüyor. Ak Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu'nun da ilçesi olan Gaziosmanpaşa da başkan olarak hizmet sırasının kime geçeceği merak konusu.
AK Parti'den 17 kişinin talip olduğu Eyüp'te Temel Başalan ismi çok konuşulsa da en güçlü aday olarak yine Gaziosmanpaşa'daki gibi aday adayı olmayan bir isim öne çıkıyor. Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Seçkin Turan... Eyüp sürprizlere gebe görünüyor. Dışarıdan bir adayın gelmesi de muhtemel...

FATİH VE KAĞITHANE:
AK Parti, Fatih'te Mustafa Demir ile Kağıthane de Fazlı Kılıç ile devam edecek gibi görünüyor.

BEYOĞLU:
Beyoğlu, başkanın kesin değişeceği ilçelerden biri. Dinlenmeye alınacak Ahmet Misbah Demircan'ın yerine parti içinden etkili bir ismin gelebileceği konuşulanlar arasında...

ZEYTİNBURNU: Zeytinburnu'nda en güçlü aday mevcut başkan Murat Aydın... Ancak Zeytinburnu gelecekle ilgili plan yapılabilecek ilçelerden biri... Murat Başkan'a Ankara yolu görünürse farklı bir senaryo işleyebilir.

ADAY HEYECANI YOK

BEŞİKTAŞ: AK Parti'nin daha çok seçimi kazanmaktan ziyade oyumu ne kadar artırabilirim hesabı yapacağı ilçelerden biri olacak gibi duruyor. Çok medyatik flaş biraday olmazsa tabandan teşkilatı iyi motive ederek kıran kıran oy savaşı verecek bir isim düşünülebilir.

BAKIRKÖY:
AK Parti'nin zor kazanabileceği bir ilçe olarak düşünüldüğü için adayseçim heyecanı yok gibi. Çok öne çıkmış bir isim yok. Olası zor görünen seçim zaferi için aday tam bir belirleyici olacak. Popüler bir isim muhtemeldir düşünülebilir. Kazanılabilir mi? Bekleyelim görelim...

SARIYER: Aday enflasyonu yaşanan ilçelerden biri... Pek çok taliplisi var. Güçlü isimler öne çıkıyor. Başbakan Erdoğan'ın eski dava arkadaşı ve eski milletvekili Selami Uzun'da karar kıldığı iddia ediliyor. Eski ANAP'lı ve MHP'li Sedat Özsoy'un AK Parti'nin Sarıyer belediye başkan adayı olabileceği kulislerde konuşuluyor.

ŞİŞLİ: Mustafa Sarıgül'ün CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı dengeleri değiştirebilir. AK Parti'de ilginç adaylar konuşuluyor. Göreve talip olanlar arasında Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Avukat Mansur Topçuoğlu da var.

ANADOLU YAKASINDA NELER OLUYOR?


ÜSKÜDAR: Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara göreve talip olmayacağını açıklayan isimlerden... En güçlü aday adayı Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen...

KADIKÖY: AK Parti'nin oy savaşı vereceği bir diğer ilçe... Savaşmaya talipli çok fazla yok...

BEYKOZ: Bu ilçe için kulisler oldukça hareketli... Bu ilçede AK Parti'de aday adayı sayısı 12'yi aştı. En güçlü aday adayı olarak Mustafa Tahmaz... Özellikle ilçede Giresunlu nüfusunun fazla olması nedeniyle belediye tecrübesi de olan Tahmaz isminin tercih edilebileceği ifade ediliyor. Mevcat başkan Yücel Çelikbilek'in de göreve devam edeceği kulisler arasında konuşulan bilgilerden.

SANCAKTEPE: İsmail Erdem devam edecek gibi...

ŞİLE: Genç belediye Başkanı Can Tabakoğlu göreve devam edecek gibi görünüyor.

ADALAR: Son dakikada sürpriz bir isim çıkmazsa İsmail Hakkı Durmuş ismi öne çıkıyor.

ÜMRANİYE:
Mevcut başkan hasan Can yola devam edecek.

KILPAYI KAYBETMİŞTİ

ATAŞEHİR: AK Parti'nin geçen yerel seçimde kılpayı kaybettiği Ataşehir'e Başbakan'ın sürpriz bir isim düşündüğü kulislerde ifade ediliyor. Ensar Vakfı Başkanı Avukat İ. Cenk Dilberoğlu bunlardan biri... Ancak iki dönemdir ilçe başkanı seçilen Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Nimetullah Topu, Ataşehir Belediye Başkan aday adaylığı başvurusu yapmak üzere istifa etti. Topu'nun da aday gösterilmesi büyük ihtimal...

MALTEPE:
Prof. Dr. Edibe Sözen, AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Daha önce AK Parti Genel Başkan yardımcılığı da yapan Sözen'in aday gösterilmesi muhtemel... AK Parti'den 15 aday adayının göreve talip olduğu ilçede Ak parti eski İlçe Başkanı Atilla Üstündağ ismide sık sık telaffuz ediliyor.

SULTANBEYLİ: Hüseyin Keskin bir dönem daha göreve devam edebilir gibi...

KARTAL: AK Parti'nin aday adayı rekoru kırdığı ilçe... Tam 18 tane aday adayı var... Ünsal Kıraç, Ebubekir Taşyürek, Av. Hüsamettin Koçak ismi öne çıkıyor. Eski başkanlardan Mehmet Sekmen de konuşuluyor.

ÇEKMEKÖY: AK Parti'nin Ahmet Poyraz ile devam edilebileceği konuşuluyor. Ancak yapılan halk yoklamalarında partinin oy oranının altında çıkan ve vatandaşın çok da sıcak bakmadığı Poyraz isminde AK Parti'nin çekinceleri var. Başbakan'ın hemşehrisi olan Poyraz'a rakip olabilecek çok fazla aday adayı da çıkmamış görünüyor.

TUZLA: Başkan Şadi Yazıcı oldukça başarılı devam eder gibi düşünülüyor. Sadece 3aday adayı var.

PENDİK: Başkan Kenan Şahin ağırlıklı olarak göreve devam edebilir gibi düşünülüyor. Eğer Şahin aday gösterilmezse temayül yoklamasında birinci çıktığı ifade edilen partinin aktif isimlerinden Ahmet Cin aday gösterilebileceği kulislerde konuşuluyor. Halen Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Cin, aynı zamanda Pendik Sanayi ve İşadamları Derneği Başkanı ve eski Pendikspor Kulübü Başkanı...

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Erdoğan, 'İslam Dünyası üzerinde bir oyun...
Erdoğan Cibuti'de düzenlediği basın toplantısında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Haberi Oku